Başkan Dingil; “Başarı, Hak Ettiğinizi Düşündüğünüz Değerdir”

0
105

seyfi dingil4İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 13 Mart Pazar günü yapılacak olan ve üniversiteye giriş sisteminin ilk basamak niteliği taşıyan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilere, YGS sınavından önce hem psikolojik hem de bedensel sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda olduğu konusuna dikkat çeken Başkan Seyfi Dingil, adayların rehber öğretmenlerin tavsiyelerine uymaları gerektiğini söyledi.

13 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS’nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyorum. Pazar günü hem değerli gençlerimiz hem de aileleri için çok önemli bir gün. Sizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz bu sınav için çok emek harcadınız, ter döktünüz. O nedenle sınava girerken stresten uzak, panik ve heyecan yapmadan çok rahat bir şekilde sınava girmeniz başarınızı da artıracaktır.

Öğrencilerimizin uzun süreç sonrasında yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimdir. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca siz karar vereceksiniz. Ben, gençlerimize inanıyor ve güveniyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here