Arsuz 1. Bahar Şenliği, İlkay Akkaya’nın Verdiği Muhteşem Bir Konserle Son Buldu

0
379

ilkay akkaya konser1

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha tarafından iki bahar bayramı arasında ilk kez düzenlenen ve 14 gün süren Arsuz 1. Bahar Şenliği, özgün müziğin sevilen sanatçısı İlkay Akkaya konseri ile son buldu. Sportif, sanatsal, kültürel ve çeşitli eğlencelerle dolu dolu geçen şenliğin finalinde ünlü sanatçı İlkay Akkaya, soğuk havaya rağmen festival alanını dolduran Arsuzluların enerjisiyle unutulmaz bir geceye imza attı.

Arsuz Gözcüler Sahili’nde düzenlenen konsere, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve eşi Suzan Dudu, CHP Hatay Milletvekili Adayları Hilmi Yarayıcı ve Riyat Kırmızıoğlu, Arsuz Emniyet Müdürü Hacı Osman Akçakoca, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve binlerce Arsuzlu katıldı.

Bölgenin sevilen sesi Şair Fuat İnan’ın söylediği şarkılarla eğlenceye başlayan Arsuzlular,  daha sonra İlkay Akkaya’nın sevilen şarkılarına hiç yorulmadan eşlik ederek, coşku dolu bir akşam yaşadı.

ilkay akkaya konser2

Gecenin açılış konuşmasını yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Belediyemizin düzenlemiş olduğu Arsuz 1. Bahar Şenliği’nin finaline hepiniz hoş geldiniz. Şenlik etkinliklerimizi bugün İlkay Akkaya konseri ile noktalıyoruz. Kültürel değerlerimizi bir sonraki kuşağa doğru aktarmak, var olan kardeşlik ve barışı daha da perçinlemek hedefindeyiz” derken, geceye katılan herkese teşekkür etti.

‘Mevlam Birçok Dert Vermiş’ isimli şarkıyla konsere start veren Akkaya, gecede verdiği sosyal mesajlarla ve anlattığı anılarıyla izleyenlerden büyük alkış alırken, sevilen eski ve yeni şarkılarından oluşan geniş bir repertuarla Arsuzlular’a mükemmel bir müzik ziyafeti sundu.

ilkay akkaya konser3

Daha önce Hatay’da Evvel Temmuz Festivali için konser verdiğini, Arsuz’da da Evvel Nisan Bahar Bayramı’nı kutlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Akaya; “Sizlerle birlikte olmak, baharı sizlerle karşılamak sözcüklerle anlatılamayacak bir duygu. Ülkemizde her gün bayram olsun inşallah” derken, TBMM’ye girecek olan milletvekili adaylarından da Vicdani Red Yasası’nın kabul edilmesi için çalışmalar yapmalarını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile sevilen sanatçı İlkay Akkaya sahnede Bahar Bayramı’nın geleneğini bozmayarak yumurta tokuşturdu. Yaklaşık 2 saati aşkın süren konserini, CHP Hatay Milletvekili 1. Sıra Adayı Hilmi Yarayıcı ile birlikte “Çavbella” şarkısını söyleyerek tamamlayan İlkay Akkaya, konser sonunda ayakta alkışlandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here