Yat Rallicileri Layıkıyla Ağırlanacak

0
42

Yerli ve yabancı yatçıların katıldığı yat rallisinin Doğu Akdeniz ayağında İskenderun’da konuk edilecek yatçıların ağırlanmasıyla ilgili Kaymakam İskender Yönden başkanlığında koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İskenderun balıkçı barınağında üç gün demirleyecek yatçılar için karşılama, konaklama, ağırlama, transfer ve resmi işlemler için gereken kolaylıkları sağlamak üzere önlem ve organizasyonlar masaya yatırıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesinin ev sahipliğinde ilgili birim ve STK’ların da katılımıyla düzenlenen toplantıda 24 Eylül 2019 tarihinde Doğu Akdeniz’i ziyaretleri kapsamında yat rallicilerinin karşılanması, koordinasyonu ve güvenlik konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İskenderun Deniz Ticaret Odasının davetlisi olarak İskenderun’a deniz yoluyla, özel yatlarıyla gelecek olan 110 turist’in kentimizde en iyi şekilde ağırlanması için Kaymakam İskender Yönden’in direktifleriyle gerekli çalışmalar başlatıldı. 24 Eylül’de İskenderun balıkçı barınağına ulaşması beklenen 46 özel yat İskenderun balıkçı barınağında 3 gün demirleyecek.

Balıkçı barınağında yetersiz olan fiziki altyapı için İskenderun Belediyesi tarafından su, elektrik, duş, lavabo gibi iyileştirme çalışmaları yapılacak. Toplantıda özellikle kentin tanıtımı, yatçıların konaklama süresince sorunsuz bir üç gün geçirmelerinin sağlanması, yat rallicilerinin konaklama, güvenlik ve koordinasyon konuları ele alındı.

Bu kapsamda İskenderun’dan 26 Eylül’de demir alarak, önce Çevlik ve oradan da Kıbrıs’a yelken açacak olan Turistleri karşılama, ağırlama, çevre destinasyonlara tur organizasyonları gibi programlar ve gümrükleme, pasaport gibi işlemler de İskenderun Kaymakamlığının koordinasyon ve himayesinde, İskenderun Belediyesi, DTO, İSTUDER, bazı STK’lar ve turizmciler ile Deniz Polisi, Liman başkanlığı ve Gümrük müdürlüğünün ortak çalışmalarıyla gerçekleşecek.

Toplantıya Liman Başkanı Hüseyin Demir, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suphi Şaşati, Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Akgünlü, Şube Müdürü Ahmet Taştekin, Turizm Kültür Müdürlüğü temsilcisi Ayla Mutluay, Hatay Su Ürünleri Birlik Başkanı Celal Bilen, İskenderun Turizm Kültür Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Dernek Üyesi Semir Yazıcı, Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Habib Dalgıç, Turizm Müdürlüğü Personeli Can Alper ve Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü Mehmet Gök katıldı. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here