Valilik, Türk Bayrağına Gerekli Hassasiyetin Gösterilmesini İstedi

0
153

Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Türk Bayrağına gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, işyerleri ve evlerde asılan Türk Bayraklarının daha temiz kullanılması yönünde dikkat edilmesinin önemine değinilen açıklamada; “Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzurunu tehdit eden PKK/PYD/KCK ve DEAS terör örgütlerini bertaraf etmek üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Afrin2e yönelik olarak başlatılan ve başarıyla icra edilen ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ ile ilgili olarak kadirşinas halkımızın manevi destek verdiğinin bir göstergesi olmasının yanı sıra şanlı Türk Bayrağımıza olan hayranlığının ve sevgisinin bir yansıması olarak Hatay genelinde tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile ev ve işyerlerimizde şanlı bayraklarımızın asılmasından dolayı tüm halkımıza en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz.

Ancak, ülkemizin bağımsızlık sembolü olan şanlı Türk Bayrağımızın layık olduğu manevi değer, saygı, özen ve öneme uymayacak biçimde bazı ev ve iş yerlerinde kirli, yırtık, sökük, solgun veya buruşuk vaziyette asılı bulunduğu üzüntü ile görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarımız bu hususta konunun önemine ve hassasiyetine binaen talimat ile uyarılmıştır.

Bu manada, tüm halkımızın şanlı Türk Bayrağımıza hissettiği sevgi ve gösterdiği saygıya uygun olacak şekilde Bayrağımızı özenli, temiz veya yenilenmiş bir şekilde asılması hususunu saygı ile hatırlatır, tüm hemşerilerimize bu hususta gösterecekleri hassasiyet için teşekkür ederiz” denildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here