Uğur Fırat; “Altın Fiyatları Bu Hafta Aşağı Yönlü Hareket Edecek Görünüyor”

0
89

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat; “Altın Fiyatları Bu Hafta Aşağı Yönlü Hareket Edecek Görünüyor”

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, haftalık piyasa değerlendirmesinde bulundu.

Altın fiyatlarının gerilediğini ifade eden Fırat; “Altının ons değeri, Donald Trump’ın twitter yoluyla yaptığı açıklamada Çin ve Avrupa Birliği’ni paralarını manipüle etmekle itham etmesinin ardından doların değer kaybetmesinin etkisiyle düşüşünü ikinci güne taşıdı. Cuma günü 4.79’dan haftayı tamamlayan dolar/TL kuru 4.70 devamında 4.65 Lira seviyesine kadar gerileyebilir. ABD Başkanı Trump Çin’e yapacağı vergi uygulaması yüzünden sürekli hareketli olan fiyatlar bu hafta aşağı yönlü hareket edecek görünüyor.

Doların bir değer kaybetmesi nedeni ise Trump’ın şu söylemleri etkili oldu. Trump Fed’i eleştirerek Fed’in faizleri arttırmasından “memnun olmadığını” söyledi. Trump, ‘Ekonomi için biz bunca iş yapıyorken, sonrasında faizlerin yükseltildiğini görmekten hoşlanmıyorum’ dedi. Geçen haftaki haberde Ons değeri 1240 altına düştüğünden düşüşlerin devam edeceğine değinmiştik. Önümüzdeki haftalarda ise altının gram değeri kademeli olarak 187-185 Lira seviyelerine gerileyebilir. Bu hafta altının gram fiyatı 190 TL çeyrek 315 TL işlem görmekte” şeklinde ifadeler kullandı. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here