Türkiye Gençlik Konseyi’nde Kasım Bağdu Dönemi

0
1206

2010 yılında kurulan ve gençlerin sorunlarını her alanda dile getirmeyi kendine amaç edinmiş Türkiye Gençlik Konseyi (TGK)’nde genel başkan değişikliği yapıldı. Kurucu üyeleri aralarında olan makine mühendisi Kasım Bağdu, MYK üyeleri arasında yapılan istişareler sonucunda Genel Başkanlığa getirildi.

Genel Başkanlık görevini bırakan Mekan Görük; “Bir çocuk gibi büyütüp bu günlere getirdiğim Türkiye Gençlik Konseyi’nin Genel Başkanlık görevini gençlerin önünü açmak için bırakma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Biz öyle bir oluşum kurduk ki kimsede koltuk sevdası yok eminim hep beraber yeni yönetim ile gençliğimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan MYK üyeleri arasında yapılan oylama ile Mekan Görük onursal başkanlığa getirilirken, Genel Başkanlığa getirilen Kasım Bağdu ise düşüncelerini şöyle ifade etti;

“Kuruluşundan bu yana içinde bulunduğum Türkiye Gençlik Konseyinde başta bu görevi bana layık gören Mekan başkanıma ve MYK üyelerimize çok teşekkür ederim.  Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanında olan siz değerli TGK ailesine şükranlarımı sunuyorum. Bana karşı olan bu güven ve inancı yerine getirmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

Devraldığımız bu bayrağı siz değerli kardeşlerimle beraber daha ileri götüreceğimize inancım tamdır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here