Türk Derbisinde Zafer Meleklerin!

0
17

Hatay Büyükşehir Belediyesi: 79-Adana Basketbol: 53

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, EuroCup Women C Grubu maçlarının ilk gününde Adana Basketbol ile karşı karşıya geldi. İki Türk temsilcisinin sahne aldığı mücadelede, gülen taraf 79-53’lük skorla Hatay’ın Melekleri oldu.

Mücadeleye Canada, Prince, Abdelkader, Özge ve Gueye ilk beşiyle başlayan Hatay temsilcisi, pota altından bulduğu sayılarla skor üretti ve ilk çeyrek 17-12 Hatay temsilcisinin lehine sonuçlandı. Adana temsilcisi, karşılaşmanın ikinci çeyreğinde rakibinin sert savunmasına dış atışlarla karşılık verdi. Üç sayı çizgisinin gerisinden skor üretmeye çalışan Adana temsilcisi, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin alan savunmasını aşmakta zorlanınca soyunma odasına önde giren taraf temsilcimiz oldu: 38-25.

İkinci Devre de Üstün Taraf Hatay’ın Melekleriydi…

Karşılaşmanın ikinci yarısında da üstün olan taraf Hatay Büyükşehir Belediyesi idi. Hızlı hücumlarla bulduğu sayılarla aradaki farkı açan Hataylı basketbolcular, üçüncü çeyreği 61-37 önde tamamladı. Mücadelenin final çeyreğinde oyunun hakimiyetini elinden bırakmayan ve rakibinin aradaki farkı kapatmasına izin vermeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, parkeden 79-53 galip ayrıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor’da Prince attığı 24 sayıyla karşılaşmanın en skorer oyuncusu olurken Canada da ürettiği 17 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı.

Bu galibiyetle grup maçlarına kayıpsız başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, ikinci gün maçında Macaristan temsilcisi VBW CEKK Cegled ile karşı karşıya gelecek. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here