TOKİ İnşaatı Yapım Çalışmaları Başladı

0
70

toki temel açma1TOKİ yapım çalışmaları başladı. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Gültepe’nin üst kısmında yapılacak TOKİ inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı üstlenilen konutların temel açma çalışmalarının başladığını belirterek; “TOKİ için yapılan yer tesliminin ardından yüklenici firma şantiye kurma çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun. İskenderun halkının yıllardır beklediği proje hayata geçiyor. Mutfakta çok çalıştık. İskenderun’a TOKİ gelmesi için büyük gayret gösterdik. Görüldüğü üzere çalışmalar büyük bir hızla ilerliyor” dedi.

toki temel açma2

1.Etap Çalışmaları Başladı

İskenderun halkının hizmetin güzeline layık olduğunu belirten Başkan Seyfi Dingil; “Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Hükümetimiz, Bakanlarımız, milletvekillerimiz bizlere her zaman destek oldu. TOKİ yeri çok güzel. Şuanda 1. etap çalışmaları başladı. İlk etapta 1.000’nin üzerinde konut yapılacak. Yaklaşık 470 dönüm üzerine inşaa edilecek TOKİ konutları son derece modern ve güzel olacak. Sosyal donatıları, ticaret merkezi, okulu, camisi ile örnek bir proje İskenderun’da gerçekleşecek. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Seyfi Dingil, daha sonra yüklenici firma yetkilileri, bölge muhtarları ile yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here