“TİM Yönetimi Olarak Bakanlarımıza Projelerimizi Anlattık”

0
89

Uğur Ateş TİM Heyeti ile Birlikte Bakanlıklara Yaptıkları Ziyaretleri Değerlendirdi

TİM Denetim Kurulu Üyesi, AKİB Koordinatör Başkanı ve Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri bakan ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamlarında ziyaret ettiklerini kaydeden Ateş; “TİM Başkanımız İsmail Gülle Başkanlığında TİM Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri olarak geçen hafta Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı makamlarını ziyaret ettik. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduğumuz bu ziyaretlerde yeni TİM yönetimi olarak projelerimizi anlattık.

Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini bu göreve layık gördüğü için duyduğu mutluluğu dile getirdi, bir ekip olarak interaktif ve sonuç odaklı çalışarak, iyi ve güzel işler yapmaya çalışacaklarını ve yeni projeler üreteceklerini ifade etti. Ayrıca, Sayın Bakanımız, ihracatın TİM önderliğinde tabana yayılması gerektiğine işaret ederek, bu konuda çeşitli destekler sunmak için çalıştıklarını söyledi. Ticaret Bakanlığı olarak icra edecekleri tüm hizmetlerin ön hazırlıklarında, sivil toplum örgütleri ile uyum ve işbirliği içerisinde olmayı, doğru kararlar vermek için ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunmayı ve birlikte karar vermeyi hedeflediklerini vurguladı.

TİM Yönetimi olarak biz de Sayın Bakanımızı tebrik ederek, önümüzdeki döneme ilişkin bilgi alışverişinde bulunduk ve ilk 100 gün eylem planı önerilerimizi arz ettik.

Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaretimizde ise sağlık alanındaki reformları ve hizmet ihracatı konusunda önerilerimizi paylaştık. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin sorunlarını aktardık.

Gübreye DNA barkodlu takibi içeren tebliğin yeniden gözden geçirilmesi hususunun değerlendirilmesi talebini ilettik. Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’nin makamını ziyaretimizde,  Akdeniz Meyve Sineği zararlısıyla acil olarak mücadele edilmesi gerektiğini dile getirilerek, gübreye DNA barkodlu takibi içeren tebliğin yeniden gözden geçirilmesi hususunun değerlendirilmesi talebini ilettik.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ın makamını ziyaretimizde de TİM Yönetimi olarak kendilerini tebrik ederek, inovasyon, Ar-Ge ve girişimcilik çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Sanayici ihracatçılarımızın Ar-ge ve yatırımları destekleyecek ve üretimde katma değeri arttıracak politikalar uygulanması talebini dile getirdik” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. (Haber: Meral SADREDİN)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here