Ticaret Meslek Lisesi Mezunlarından Örnek Birliktelik

0
697

ticaret lisesi mezunları1İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen dayanışma gecesinin bu yıl 11.cisi düzenlendi.

Beyaz Saray Restoranda düzenlenen gecede  yıllar sonra öğrenci ve öğretmenlerin buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı. Yemeğin düzenlendiği sahnenin yanına yerleştirilen sine vizyon da ise yıllar önce okul günlerindeki fotoğraflar dev ekrandan yansıtıldı ve nostaljik anlar yaşandı.

Öğrenci ve öğretmenler yıllar sonra gördükleri okul yıllarındaki fotoğrafları heyecanla izlediler. Gecede Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği yönetimi sahneye çıkarak davetlileri selamladılar.

ticaret lisesi mezunları2

Ardından İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fuat Kaya yaptığı konuşmasında; “Yılda bir kez da olsa öğretmenlerimiz ve öğrenci arkadaşlarımız  ile bir araya gelmek, o günleri yâd etmek istedik. Bu yıl 11.sini düzenlediğimiz yemeğimize katılan ve bizleri onure eden tüm öğretmen ve Ticaret Meslek Lisesi mezunu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler okulumuzdan mezun olduğumuz günden bu yana birbirimizden hiç kopmadık.  Okul arkadaşlığı ve o günlerin anıları  yıllar geçse de hala taptaze. O günleri asla unutamayız. Bu anlamlı gecemize katılan tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana bizleri yalnız bırakmayan ve derneğimizin kamuoyunda etkin tanıtılmasını sağlayan üyemiz Gazeteci Mürsel Seher’e teşekkür ediyoruz. Bu gecenin anısına kendisine plaket vermeyi uygun gördük” dedi.

ticaret lisesi mezunları3

Gecede İskenderun Ticaret Meslek Lisesi mezunu gazeteci Mürsel Seher’e derneğin tanıtımına katkılarından dolayı emekli öğretmen İlhami Yamaçlı tarafından plaket takdim edildi. Türkiye’nin ve Avrupa’nın değişik şehirlerinden gelen ve 40-50 yıl önce bu okulda görev yapan öğretmenler da sahneye çıkarak, hep birlikte öğrencilerini selamlamaları esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Bazı öğretmen ve öğrencilerde okudukları şiirle geceye ayrı bir renk kattılar. İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunu öğretmen ve öğrenciler gece boyunca canlı müzik eşliğinde halay çekip oynadılar.

ticaret lisesi mezunları4

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here