Şehrimizdeki Amatör Kulüplerden Lisans Ücretleri Alınmasın!

0
22

Büyük deprem felaketini yaşayan ilimizde, olanaksızlıklar ve zorluklarla mücadele ederek, büyük başarılar elde etme yolunda emin adımlarla yürüyen amatör futbolcular destek bekliyor.

Futbol sezonunda amatör kulüplerden alınan ‘Lisans Ücretleri Aktarma Bedelleri’nin 11 ili etkileyen deprem felaketinde en büyük yıkımı yaşayan şehrimizde mücadele eden amatör kulüplerden alınmaması kulüplere bir destek olacaktır.

Asrın felaketinde ilimiz Hatay büyük kayıp yaşarken, bu şehirde futbol oynayan gençler de, takımlar da ağır yara aldı. Bu takımlardan biri de geçen yıl başarılı bir sezon geçiren İskenderun Meydanspor oldu. Ekipmanları enkaz altında kalan Meydanspor Kulüp Başkanı Ümit Onaylı, yılmadı ve hızla toparlandı. Onaylı, 2023-2024 Amatör Futbol Sezonunda takımı sahaya sürecek.

Depremin her sektörü olduğu gibi, futbol kulüplerini de olumsuz etkilediğini kaydeden Onaylı; “Enkazın altından henüz yeni kalkmaya çalışıyoruz. Ancak, elimizi nereye atsak, ücretler artıyor. Buna rağmen asrın felaketini yaşayan illerin başında gelen ilimiz olan Hatay’da 2023-2024 amatör futbol sezonunu hep birlikte oynatmaya karar vermiş bulunmaktayız, amatör futbol sezonuna takımı yetiştirmeye, sahaya çıkmaya çalışıyoruz, öncelikle hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Tüm Amatör Kulüpler olarak bu dönemde, herkesin elini taşın altına koyması ve birbirimize destek olunması gereken süreçten geçiyoruz. Bu sezonda Lisans Ücretleri Aktarma Bedellerini almamalarını talep ediyoruz. Bu nedenle HATAY ASKF VE TASKK Başkanlığına açık çağrımız şudur; Hiçbir geliri olmayan Amatör Spor Kulüpleri olarak bu sezonda birbirimize destek olalım” diyerek sıkıntısını dile getirdi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here