Şehirdeki Metruk Binalar Yıkılıyor

0
69

bina yıkımı1İskenderun Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her gün bölge taramaları ve vatandaş şikâyetlerini değerlendirip, yasal zemin çerçevesinde metruk yapıların tespitini gerçekleştiriyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bu çalışmalar kapsamında Esentepe Mahallesi 343. Sokakta bulunan metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi. Daha öncede kentin birçok noktasında bulunan metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdik.Kent genelinde görselliğe ve huzura büyük önem veriyoruz. Art niyetli insanların barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekânı olmaktan kurtarıyoruz. Tehlike saçan yapıları Fen İşleri Müdürlüğü yıkarak, hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz.

Çevreye her zaman büyük önem veriyoruz. Bu anlamda ilçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Vatandaşımızın huzurunu ön planda tutuyoruz. Bu alanlarda yeni yaşam alanları oluşturup vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Daha öncede birçok metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here