Savaş; “19 Mayıs, Türk Halkının Geleceğini Yeniden Kurmaya Giriştiği Gündür”

0
87

lütfü savaş17Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “19 Mayıs, Türk Halkının Geleceğini Yeniden Kurmaya Giriştiği Gündür”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle, ülkemizin bağımsızlığıyla sonuçlanan zaferin ilk adımını, yayımladığı mesajla kutladı.

Başkan Savaş yayımladığı mesajda; “Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığı, Samsun’a çıkışının 97’nci yıl dönümünü kutladığımız bugün, ‘Türk Ulusunun Gençlerine’ bayram olarak armağan edilerek, geleceğin emanet edildiği gençlere verilen değerin bir göstergesi olması itibariyle önemlidir. 19 Mayıs 1919 tarihi, yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği bir gündür. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta meşalesi her türlü olumsuzluğa rağmen yakılan mücadelenin eseridir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here