Sanatçılar Buluşmaya Devam Ediyor

0
61

Hatay’da Sanat Adına Sanatçılar Buluşmasının Dördüncüsü Antakya Belediye Parkı Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Toplantıda, 5 Aralık 2012 tarihinde saat 18.00’da Oda Tiyatrosu’nda yeniden bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

Toplantı bağlama hocası Mithat Azazi’nin öğrencileri ile birlikte verdiği mini konserle başladı. Daha sonra sahneye çıkan yakma resim sanatçıları Zeynep ve Naim Gülbol, yanlarında getirdikleri tablolar eşliğinde yakma resim sanatı hakkında bilgiler verdiler. Dileyen katılımcının tamamlanmamış yakma resim üzerinde yakma resim denemeleri yapmalarını sağlayan sanatçı çift, bu buluşma için emeği geçenlere teşekkür ederek sahneden ayrıldılar.

Sanatçılar buluşması adına gelinen noktanın ilerisi için cesaret verici olduğu ve aynı heyecan ve şevkle sürdürülmesi gerektiği üzerinde görüş birliğine varılan toplantıda, 5 Aralık 2012 tarihinde saat 18.00’da Oda Tiyatrosu’nda yeniden bir araya gelinmesi kararlaştırıldı. 5 Aralık Çarşamba günündeki buluşmada şair-ozan Nebih Nafile ile Edebiyatçı Canan Başkaya’nın birlikte sunacakları “Müzik-Şiir Dinletisi” ile El Sanatları ile uğraşan Sevil Albeyoğlu’nun yapıtlarından örnekler sergileyeceği etkinlikler yapılacak.

HASAD Oluşum Geçici Komitesi, sanatçı ve sanat adına, dayanışma ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilecek bir oluşumda “bende varım” diyen tüm sanatçı ve sanatseverleri etkinliklerine beklediklerini duyurdu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here