Sahil Düzenleme Çalışması Başladı

0
97

bld-sahil düzenlemeİskenderun Belediyesi’nce, sahil düzenlenme çalışması başladı. Sahil düzenleme çalışması, vatandaşlarımız için şehrimiz sahil bandında denize yakın, günlük şehir içi stresinden uzak, sosyal bir yaşama-dinlenme alanları ve yürüyüş yolları oluşturma amacı ile projelendirildi.

Sahil düzenleme çalışması, gölgelikler, 9 parkurlu mini golf sahası, oturma birimleri, satranç sahaları, sokak satrancı, paten pisti, anfi tiyatro, tuvalet (engelli dahil), 7 metre genişliğinde 1605 m uzunluğunda hava ve deniz suyu etkisine karşı dayanıklı patinatolu bazalt plaklarla kaplı sahil yürüyüş yolu, taşlar ile anroşman yapılması ve yeşil alanlardan oluşuyor.

Tüm imalatlar hava ve deniz suyu etkisi göz önünde bulundurularak projelendirilirken, proje kapsamındaki imalatlar gölgelik, sahil yürüyüş yolunda başlatıldı.

Gölgelik temel kalıp çalışmasının tamamlanmasının ardından, gölgelik temel betonları döküldü. Yürüme yollarında ise kazı, dolgu ile reglaj çalışmaları devam ediyor. Sahil düzenlemesi, sahil bandı boyunca askeri güvenlik sahasına kadar olan alanda yapılacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here