Saadet Lideri Karamollaoğlu, Hatay’da…

0
57

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hatay’a gelerek partilileriyle bir araya geldi. Hatay programına basın mensuplarıyla kahvaltı ederek başlayan Karamollaoğlu, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suriye’de yaşanan iç savaştan en çok etkilenen illerin başında Hatay’ın geldiğini belirten Karamollaoğlu, Suriye’deki savaşın atılan yanlış adımlar ile daha da alevlendiğine dikkat çekerek; “Biz daha olayların başında Esad ile görüşmeye gittik. Ortalığın kan gölüne dönmemesi için görüşmeler gerçekleştirdik. Ancak bu adımlarımız yanlış anlaşılmadı bilerek farklı noktalara çekildi. Sonra ne olduğu ise ortada” diye konuştu.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika seyahatini değerlendirdi. Erdoğan’ın, Amerika ziyareti için kullandığı, ‘virgül değil nokta koyacağız’ ifadelerine atıfta bulunan Karamollaoğlu, “ABD’ye yapılan ziyarette bir neticeye varıldı mı tam olarak anlayamadık. Nokta mı kondu, virgül mü kondu? Bazıları ne nokta ne virgül diyor sadece soru işareti veya ünlem var diyor” şeklinde eleştirdi.

Açılışına katılacağı İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Çocuk Yaşam Merkezi’ ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, projenin çok önemli olduğunu söyleyerek bunun hizmete açılmasında emeği olan herkese teşekkürlerini iletti. Karamollaoğlu; “Yetimlerin başının okşanması, yaşadıkları acıları bir nebze de olsa dindirmek için yapılan her adım çok önemlidir. Bunu yapan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Ekonomi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, gazetecilerden gelen Varlık Fonu ile alakalı soruya; “Varlık Fonu, kredi alma durumu olmayan, ekonomileri bitmiş ülkelerin kendi kaynaklarını ipotek gösterme durumudur. Böyle bir şey kabul edilemez” cevabını verdi.

Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yakup Budak, Atik Ağdağ, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ile Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe eşlik etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here