Romanya Büyükelçisi Başkan Savaş’ı Ziyaret Etti

0
61

romanya büyükelçi1Romanya Büyükelçisi Gabriel Şopanda ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı, Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK)’teki çalışma ofisinde ziyaret etti.

Hatay’ın tarihinin ve bugünün konuşulduğu ziyarette kente dair önemli gündem başlıklarının da altı çizildi. Başkan Savaş, EXPO 2021’in Hatay’da gerçekleştirilmesinin yakın zaman önce Almanya’da toplanan EXPO Genel Kurulu’nda, oy birliğiyle kararlaştırıldığı bilgisini paylaştı.

Heyet, Başkan Savaş’a Hatay’ın Suriye’de yaşananlardan ne düzeyde etkilendiğini sordu. Başkan Savaş, Suriye’deki çatışma ortamının sosyolojik, psikolojik olarak ilimizi etkilediğini ve bunun neticesinde şehrin ekonomisine de olumsuz yansımaların olduğunu ve bununla beraber ithalat ve ihracatın durma noktasına geldiğini belirtti.

Hatay’ın köklü tarihinin dünyaca ünlü olduğunu ifade eden heyet, ziyaret edecekleri Arkeoloji Müzesi ve yapımı devam eden Müze Otel ile ilgili de bilgiler aldı. Keyifli bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretin ardından Başkan Savaş konuklarına günün anısına Hatay’a özgü ürünler hediye ederek birlikte anı fotoğrafı çektirdi. Büyükelçi Şopanda, Başkan Savaş’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti bildirdi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here