Reyhani; “Bölücü Anayasaya Geçit Vermeyeceğiz”

0
109

vatan partisi1Vatan Partisinden ‘Milli Anayasa Hareketi’ Toplantısı

Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Reyhani ile ilçe sekreteri Kadir Vardar, gazetemizi ziyaret ederek, yarın ‘Milli Anayasa Hareketi’ toplantısını düzenleyeceklerini kaydettiler. Gazetemizin imtiyaz sahibi Rızkullah Terbiyeli ile görüşen Reyhani ve Vardar, istişarelerde bulundular.

Yarın gerçekleştirecekleri toplantı hakkında bilgiler veren Reyhani;             “22 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Neşve Cafe Restoranda kahvaltılı bir toplantı düzenleyeceğiz. ‘Türksüz, Atatürk’süz Anayasa Yaptırmayacağız’ ve ‘Türkiye Laiktir Laik Kalacak’ sloganlarıyla gerçekleştireceğimiz ‘Milli Anayasa Hareketi’ toplantısına basın mensuplarımızın da katılımını bekliyoruz. Bölücü anayasaya geçit vermeyeceğiz.

Yeni anayasa girişimi, PKK’yı gömüldüğü hendeklerden kurtarma girişimidir, bölücü ve Cumhuriyet düşmanıdır.  Bu meclis yürürlükte olan anayasaya göre seçilmiştir. Milletvekilleri bu anayasa üzerine yemin etmişlerdir. Meclis, anayasada değişiklik yapabilir, fakat yeni bir anayasa yapamaz.

vatan partisi2

O nedenle ‘Yeni Anayasa’ girişimi, yasadışıdır. Mecliste kurulan Anayasa Uzlaşma Komisyonuna, CHP, MHP ve PKK/HDP de katılıyor. Böylece AKP iktidarının Bölücü Anayasa planına ortak oluyorlar. Yeni anayasanın içinde Türkiye’nin temeline konan canlı bombalar var. Birinci canlı bomba, Türk Milletsiz vatandaşlık, ikincisi özerklik, üçüncüsü cemaatlere ve tarikatlara yasallık, dördüncüsü eş başkanlık rejimi.

Milletimizi uyarıyoruz. Türk milletini anayasa dışına sürmek, özerklik getirmek, devrim kanunlarını delmeye kalkmak ve başkanlık rejimi, hepsi birer terör eylemidir. Bu kez mayınlar ve dinamitler, Türkiye’nin altına yerleştirilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, polis ve köy korucuları, 24 Temmuz’dan bu yana PKK’yı hendeklere gömüyor. Tam belinin kırıldığı sırada, bölücü terör örgütünü kurtarmak istiyorlar.

Vatan Partisi ve Türkiye’nin Milli Güçleri, yeni anayasa terörüne kesinlikle geçit vermeyeceklerdir. Partimiz 81 ilde ‘Bölücü Anayasaya Geçit Yok’ kampanyasını başlatmıştır” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here