Özyiğit; “Kadınlarımız Toplumsal ve Ekonomik Yaşamdaki Gelişmelerin En Temel Öğesidir”

0
56

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kadınların, ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük emekleri bulunduğunu ifade eden Kaymakam Özyiğit, kadınların, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesi olduğunu vurguladı.

Türk kadınının, toplumumuzun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olduğunu dile getiren Kaymakam Özyiğit; “Devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk, “Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler”, demek suretiyle toplum içinde kadınlarımızın önemine değinmiş ve Türk Kadınına birçok Dünya devletinden önce medeni ve siyasi haklarına kavuşturarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiştir.

‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların sahibi ve fazilet timsali kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü içten dileklerimle kutlarım” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here