Otizme Dikkat Çekilecek

0
109

bld-otizm günü1İskenderun Belediyesi ile Engelsiz İskenderun Derneği işbirliğinde 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık gününde bir dizi etkinlikler düzenlenerek otizm konusuna dikkat çekilecek.

Emel Akçay İlköğretim Okulu yapılacak etkinliklere otizmin rengi maviyi giyerek ‘Farkındalık Yarat ve Farklılığa Kucak Aç’ diyerek destek verecek. Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, bugün saat 14.00-17.00 saatleri arasında Atatürk Anıt Alanında bir araya geleceklerini ifade ederek konuya duyarlı yaklaşılmasını ve farkındalık yaratmak amacıyla tüm İskenderunluların etkinlik alanına katılmalarını istedi.

“Otizm eksiklik değil farklılıktır” diyen Engelsiz İskenderun Dernek Başkanı Feray Dingil açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir gelişimsel farklılık olan otizmin, 2 Nisan günü tüm dünyada olduğu gibi şehrimizin de gündeminde olmasını istiyoruz. Bu vesile ile bizde dernek olarak bir takım etkinlikler düzenliyoruz. Günümüzde her 68 çocuktan birisinde görülen otizm; din, dil, ırk, sosyal statü ayırt etmiyor. Birleşmiş Milletler tarafından deklare edilen 2 Nisan Otizm Farkındalık gününde tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları, kampanyalar yapılmakta ve otizmin bir farklılık değil zenginlik olduğu dile getirilmektedir. Engelsiz İskenderun Derneği olarak bugün şehrimizde farkındalık yaratalım istiyoruz. Halkımızın hassasiyet göstereceğine olan inancımla tüm halkımızı anıt alanına davet ediyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here