Oruç Devresi ‘Çarşamba’ Yemekleri!

1
251

Oruç devresince geleneksel hale getirilen ‘Çarşamba Yemekleri’ İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesinde başladı. Orucun ilk Çarşamba’sında Kilise Salonunda bir araya gelen Ortodoks Cemaati hep birlikte oruç yemeği yedi.

50 gün sürecek olan ‘Paskalya Orucu’nun ilk Çarşamba gününde Aziz Nikola Ortodoks Kilisesinde, yine oruç yemeği düzenlenip oruçlulara dağıtıldı. Kilisenin Kadınlar Kolu üyelerince yapılan yemekler hep birlikte yenirken, oruç devresinin bereketli geçmesi temennisinde bulunuldu.

Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Dimitri Yıldırım; “Bu sene ile birlikte 24 yıldır, Paskalya Orucu münasebeti ile oruç süresince her Çarşamba günü oruç yemeği yapıp, oruçlu insanlara dağıtıyoruz. Paskalya Orucu devresi, tüm dünyaya özellikle de Türkiye’mize barış, huzur ve bolluk getirsin. Bu oruç süresince sürekli memleketimiz ve ordumuz için dualar edeceğiz” dedi.

Kilisenin Ruhani Lideri Dimitri Yıldırım’ın duasının ardından hep birlikte yenen oruç yemeğine, Ortodoks Kilisesi Mütevelli Heyeti, Kadınlar Kolu üyeleri ile Ortodoks Cemaati mensubu vatandaşlar katıldı.

1 YORUM

  1. ORUÇ BİR İBADETTİR. RAB İBADETİNİZİ KABUL ETSİN, ÇÜNKÜ TÜM İBADETLERİN SONUNDA RAB’DAN KABULÜ İÇİN DUA EDİLİR. GELENEKSEL ORUÇ DEVRESİNİN KİLİSE CEMAATINA SAĞLIK VE ŞİFA GETİRMESİNİ TEMENNİ EDERİM. SAYGILARIMIZLA -İSKENDERUN MAR-DER ve İSKENDERUN ARAP MIHALLEMİ DERNEKLERİ adına…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here