Ortodoks Cemaat Vakfı Başkanı Teymur’dan Açıklama!

0
75

can teymur açıklama1“Tüm Partilerimize ve Değerli Adaylarına Eşit Mesafedeyiz”

İskenderun Ortodoks Cemaat Vakfı Başkanı Can Teymur, yerel bir gazetede “İskenderun Ortodoks Cemaati, CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a açık destek verdi” şeklindeki haberin saptırılarak verildiğini belirterek konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Cemaat olarak tüm partilere eşit mesafede olduklarının altını çizen Teymur; “Yerel seçimler dolayısıyla Cemaatimizi ziyaret etmek nezaketinde bulunan tüm Siyasal Partilerimize ve değerli Belediye Başkan adaylarımıza teşekkür ederiz. Cemaatimiz tüm misafirlerimizi aynı sıcak ilgi ve misafirperverlikle karşılamıştır. Ziyaretler esnasında yaptığımız konuşmalar açık ve net olarak gerek değerli basın mensuplarımızca ve gerekse orada mevcut olan tüm konuklarımızca duyulan ifadelerdir.

Hiçbir partimize veya değerli adayına açık destek veriyoruz şeklinde bir ifademiz olmamıştır ve olamazda. Cemaat Vakfımızın tüm Partilerimize ve değerli adaylarına eşit mesafede olduğumuzu, cemaat mensuplarımızın seçim günü her vatandaşımız gibi kendi hür iradeleri ile diledikleri partiye ve adayına oylarını kullanacaklarını, saptırılarak verilen bu haberin doğru olmadığını saygı ile kamuoyunun bilgilerine sunarız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here