Öğrencilerin Duyarlılığı Duygulandırdı

0
172

dörtyol-duyarlılık1Karakese İlkokulu öğrencileri lösemi hastası arkadaşları Buse Nur Kaba için kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

Okul bahçesinde 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü kan bağışı kampanyasını Okul idareci, Öğretmenleri ve Okul Aile Birliğinin organizasyonuyla kendi aralarında tertipleyen minik öğrenciler duyarlılıklarıyla ailelerini ve öğretmenlerini de duygulandırdı.

Yapılan kampanya hakkında bir açıklamada bulunan Karakese İlkokulu Müdürü Mustafa Erden; “Mahallemizin çocuğu, eski öğrencimiz, şu anda Mehmet Akif Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi olan Buse Nur Kaba Lösemi hastalığına yakalanmıştır.

dörtyol-duyarlılık2

Öğrencimiz için umut ışığı olabilirsiniz. Sizden alınacak bir damla kan öğrencimizi eski sağlığına kavuşturacaktır. Türk Kızılay’ı 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü okulumuza gelerek kan ve kök hücre bağışı yapmak isteyenlerle buluşacaktır. 18-50 yaş arası tüm insanların duyarlı olacağını düşünüyoruz.

Unutmayalım ki hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Kan acil değil; sürekli bir ihtiyaçtır. Hastalığa direnen bu çocuğumuza ve benzer durumda çaresizce bekleyen tüm vatandaşlarımıza umut ışığı olmak hep birlikte elimizde. 9 Mayısta 2016’da Karakese İlkokulunda buluşmak umuduyla” çağrısında bulundu. (Haber: Sedat İskenderoğlu/Dörtyol)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here