Ödüllü Türk Bayrağı Tasarım Yarışması

0
222

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) İlkokulu “Benim Şanlı Bayrağım” konulu, Ödüllü Türk Bayrağı Tasarım Yarışması düzenliyor.

Proje kapsamında yapılan bu yarışmanın sorumluları İTSO İlkokulu sınıf Öğretmenleri Evrim Öztekin, Berna Karaçay ve Fatma Topal, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Bayrak Sevgisi” konulu “Türk Bayrağı Tasarım” yarışması düzenlediklerini kaydettiler.

Bayrağın bir ülkenin özgürlük sembolü olduğuna değinen komisyon üyeleri öğretmenler, Şanlı Türk Bayrağımızın rengini şehitlerimizin kanından aldığını, bayrak uğruna birçok savaşlar yapıldığını vurgulayarak şunları ifade ettiler;

“Bizler okullarımızda öğrencilerimizle bayrağın ülkemiz için önemini, ona saygı duyulması gerektiğini anlatıyoruz. Bu yarışmanın amacı ise öğrencilerimizle birlikte bir bayrak tasarlayarak bu sevgiyi yüreklerine nakşetmektir.

Bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımızı, öğretmenlerimiz sınıflarında öğrencileri ile birlikte yapacaktır.  Bayrağımızın ilgili kanunda belirtilen Ebatlarıyla, renkleriyle ayin ve yıldızın konumuyla oynanmadan, kanuna uygun olarak sınıflar hep birlikte farklı malzemelerle bayrağımızın tasarımını ortaya koyacaklardır.”

Hatay Genelinde Katılım Olacak

Türk Bayrağı Tasarım yarışmasına Hatay genelindeki resmi ve özel olmak üzere İlkokullarda öğrenim gören bütün öğrenciler kişisel veya grup olarak katılabilecek.

Yapılan yarışmada katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyaceği ve yapılan yarışmanın Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 633I sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacağı da belirtildi.

Yarışmada dereceye girenlere ödül olarak; Birinciye: Yarım Altın, İkinciye: Çeyrek Altın, Üçüncüye: Gram Altın, Mansiyon olarak da Gram Altın verilecek. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here