MS Hastaları Arsuz’da Bir Hafta Boyunca Moral Depolayacak

0
152

arsuz-ms hastaları1Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, hem denizi hem de doğasıyla ön plana çıkan ilçede İstanbullu Multilp Skleroz (MS) hastalarını bir hafta boyunca konuk edecek. İstanbul’da yapılan Hatay Günleri etkinliğinde Arsuz Belediyesi standını gezerek, Arsuz’u çok beğendiklerini ve Mayıs ayı içerisinde Arsuz’da konaklamak istediklerini dile getiren MS hastalarını ağırlayabileceğini söyleyen Başkan Culha, verdiği sözü tuttu.

Arsuz Gençlik Kampı’nda konaklayan misafirlerini ziyaret eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İstanbul MS Hastaları Derneği Başkanı Ümit Çağlayan’dan derneğin faaliyetleri ve MS hastalığı hakkında bilgi aldı.

arsuz-ms hastaları2

MS’in beynin merkezi sinir sistemine bağlı olarak oluşan bir sinir sistemi hastalığı olduğunu söyleyen Ümit Çağlayan ise, MS hastalığının geçmişinin uzun yıllara dayandığını, ancak Türkiye’de 90’lı yıllarda duyulmaya başladığını kaydetti.

Mayıs ayının, MS ayı olduğunu ifade eden Çağlayan, aşırı sıcaklar başlamadan Arsuz’u gezmek istediklerini belirtirken, ilçenin  turistik yerlerini gezdiklerini ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade etti ve ev sahipliğinden, ilgisinden dolayı Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile başkan yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz’a teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here