MKÜ Rektörü Güder’den İTSO’ya Veda Ziyareti

0
85

itso-rektör veda1Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)’na veda ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Rektörlük seçimleri ve atamalarının ardından MKÜ Rektörlüğüne  Prof. Dr. Hasan Kaya’nın atanmasının ardından önümüzdeki günlerde görevi  bırakacak olan  Güder, yine üniversitede Fizik bölümünde görevine devam edeceğini açıkladı.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İTSO’nun her zaman eğitime katkı sunan örnek bir kuruluş olduğunu ve İskenderun’daki fakültelere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

itso-rektör veda2

Üniversitede birçok projelere imza attıklarının altını çizen Rektör Güder, bu projelerin devam ettiğini belirterek; “Hatay genelinde 37 bin İskenderun’da ise 12 bin üniversite öğrencimiz eğitim ve öğretimlerine devam ediyorlar. Bilimsel çalışmalarda her zaman İskenderunluların da yanında oldum” şeklinde konuştu.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Görev yaptığınız süre içerisinde Hatay ve İskenderun’da önemli projeler gerçekleştirildi. Bizler de oda olarak fakültelerin kurulması ve yeni eğitim hizmet binaları için bu güne kadar elimizden gelen maddi desteği esirgemedik” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here