Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Antakya’da Yapıldı

0
60

mevzuat-bilgilendirme1Çukurova Belediyeler Birliği’nin Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Antakya’da Yapıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü; “Birlik ve Beraberliğimizden Ödün Vermemeliyiz”

Çukurova Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Mevzuat Bilgilendirme toplantısı Antakya Ottoman Palace’de gerçekleştirildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katıldığı toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri katılım gösterdi.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda Çukurova Belediyeler Birliği üyesi belediye başkanları ve meclis üyelerine Yönetim Danışmanı Nihat Yılmaz tarafından ‘Belediyeler Arası İşbirliği’ konusunda bilgi verildi.

mevzuat-bilgilendirme2

Türkiye’nin zor şartlardan geçtiğini ve bu zor şartların ancak birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelineceğini ifade eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü; “Bildiğiniz üzere hem mevzuat bilgilendirme toplantısı hem de encümen toplantısı yapmak üzere sizlerle bir araya geldik. Seçilmiş olduğumuz süre içerisinde görevimizi elimizden geldiğince gerçekleştiriyoruz. İmkânlarımız doğrultusunda şehrimize ve halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Ama ne yazık ki ülkemizin gündemi bizleri oldukça üzmektedir. Sorunların olduğu bu dönemde dayanışma olmalı ve herkes birlik ve beraberliğinden ödün vermemeli. Ülkemizde kargaşa çıkartmaya çalışan terör örgütlerinin meydana getirdiği sorun ancak bizim birlik ve beraber oluşumuzla çözülür. Gerek ülke içerisinde gerekse parlamentoda ülkeyi idare eden siyasilerin bir mutabakat dili geliştirmeleri gerek. Şu an Türkiye’nin değerlerinin iç siyasete yönelmek değil, siyasi partilerin bu zor şartlarda birbirlerini anlayarak ülkenin temel değerleri için ortak noktada buluşup ülkenin bölünmez bütünlüğünü anlatmaktır” dedi.

mevzuat-bilgilendirme3

Belediye Başkanları Toplantının Ardından Başkan Savaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Toplantının ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Karahisarlı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Cevdetiye Belediye Başkanı İlhami Önal Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı, makamında ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’da olmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade eden belediye başkanlarına Hatay’ın tarihi zenginlikleri ve gerçekleştirdikleri hizmetler hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin sonunda Başkan Savaş belediye başkanlarına Hatay’a özgü çeşitli hediyeler takdim etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here