“Memleketin Sorunlarına Sahip Çıkmak İçin Bu Yola Girdik”

0
164

uğur ağca17CHP Milletvekili Aday Adayı Uğur Ağca Seçim Ziyaretlerini Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aday Adayı Uğur Ağca, adaylık sürecinin son haftasına girilirken çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bir yandan kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Uğur Ağca, halkla iç içe olduğu esnaf ve semt pazarı ziyaretleriyle de çalışmalarını sürdürüyor.

Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği ve Eğitim İş Sendikası’nı ziyaret ederek kendini anlatan ve sorunlar hakkında bilgiler alan Uğur Ağca, vaatte bulunmaya değil, memleketin sorunlarına sahip çıkmak adına milletvekilliği yoluna girdiğini söyledi.

Adam Olmak Bir Gruba Mensup Olmak Değil!

İlk olarak Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği’ni ziyaret eden Uğur Ağca, Başkan Koray Tanın ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

İskenderun Körfezi’nde tüm ilçelerin ciddi sorunlarının bulunduğunu hatırlatan Uğur Ağca, bölgenin kalkınması, gençlerin iş imkanı bulması için tüm olanakların seferber edildiği bir atılım istediğini söyledi.

Bölgenin kendi değerlerinden uzaklaştığını ve yerli yatırımcıların yeterince destek bulmadığı bir düzene son vermek kararlılığını dile getiren Uğur Ağca, milletvekilinin olağanüstü güçlere haiz bir kimlik olmadığını hatırlattı ve CHP iktidarında sorunların halkın ve sivil toplum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda çözüme kavuşmasının mümkün olacağına dikkat çekti.

uğur ağca18

Mimarlar Odası Başkanı Koray Tanın da, toplumun birçok konuda dejenere olduğu ve değerlerinden uzaklaştığı fikrine katıldığını belirtirken, bölgenin gerçek sahibi yatırımcılara ve topluma sahip çıkarak değerlerini hatırlatmak gerekliliğine vurgu yaptı. İskenderun Mimarlar Odası olarak en yakın zamanda “Adam Olmak” konulu bir konferans düzenlemek istediklerini belirten Koray Tanın, “Hangi meslek grubuna mensup olduğun, kariyerinden çok adam olmak ya da olmamak önemli. Adam olmak çok önemli bir meziyet. Biz önce adam olmayı ve değerlerimize sahip çıkmayı başarmalıyız” dedi ve Uğur Ağca’nın görüşlerine katıldığını söyledi.

Eğitim İş’te Sorunları Dinledi..

Eğitim İş Sendikası’nı da ziyaret eden Uğur Ağca, sendika başkanı Hasan Kuş ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek eğitim alanındaki sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Eğitim İş Sendikası’nda samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette eğitim camiasının sorunlarına dikkat çeken Başkan Hasan Kuş, okullara yapılan atamaların liyakate değil, siyasi görüşe göre yapılmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etti.

Uğur Ağca da sorunları ve çözüm önerilerini dinledikten sonra, milletvekili seçilmesi halinde tüm sendika ve sivil toplum kuruluşlarının danışmanlığında sorunların çözümü için katkı verebileceğini söyledi.

Uğur Ağca daha sonra İskenderun’un tanınmış müteahhitlerinden merkezi Denizciler Mahallesi’nde bulunan Bayırlı İnşaat’ın Sahibi AK Partili İskenderun Belediye Meclis Üyesi Musa Bayırlı’yı da ziyaret etti.

Ağca, geçmiş dönem CHP’li meclis üyesi Zeki Aytaş’ı da ziyaret etti. Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette siyasetteki tecrübelerini paylaşan Zeki Aytaş, adaylık sürecinde Uğur Ağca’ya başarılar diledi ve milletvekili seçilmesi halinde de bölgeye ciddi katkılar sunacağına olan inancını ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here