Kaymakam Su, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

0
67

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen günün 52. yılının kutlanmakta olduğunu hatırlatan Kaymakam Su, yaptıkları çalışmalarda yerel basının katkısının önemi olduğunu kaydetti.

Kaymakam Su; “Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Ayrıca, İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de yerel basının katkısı önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ilçemizde basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here