Kaymakam Aydın’dan Ahilik Haftası Mesajı

0
67

kaymakam aydın1Kaymakam Aydın; “Ahilik Anlayışı Milli Kimliğimizi Oluşturan En Önemli Değerlerden Biridir”

Belen Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Abdulaziz Aydın, içerisinde bulunduğumuz Ahilik Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Ahilik Haftasını, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyo-ekonomik düzenin timsali olarak nitelendiren Kaymakam Aydın; “Ahilik; Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde Anadolu’da yaşayan halkın sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli meslek alanlarında yetişmelerini sağlayan, onları hem ekonomik hem de ahlaki yönden yetiştiren, çalışma yaşamını iyi insan meziyetlerini esas alarak düzenleyen örnek bir sistemdir.

Anadolu’da birliği, refahı, toplum düzenini sağlayan ve halkın maddî, manevî tüm ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda teşkilatlanmasına vesile olan Ahilik anlayışı tüm bu özelliklerinin yanı sıra Milli kimliğimizi oluşturan en önemli değerlerden biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutlar, bu vesile ile esnaf ve sanatkârlarımıza bereketli, helal ve bol kazançlı günler dilerim” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here