Karne Töreninde ‘Kupa’ Sürprizi

0
114

Kick Boks Türkiye Şampiyonu İskenderun Anadolu Lisesinden

İskenderun Anadolu Lisesi Öğrencisi Eren Demir, Kick Boks’da Türkiye Şampiyonu oldu. Demir’e Kick Boks da elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu nedeniyle Karne töreninde bir de madalya verildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemi dün sona ererken, İskenderun Anadolu Lisesi’nde karne töreninin yanı sıra farklı spor branşlarında birincilikler ve şampiyonluklar elde eden öğrenci ve takımlara kupa ve madalya takdim edildi.

Okul öğrencisi Eren Demir’e Kick Boks da elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu nedeniyle madalya verilirken, voleybol ve basketbol takımlarına, elde ettikleri İskenderun Birinciliği nedeniyle kupa takdim edildi.

İskenderun Anadolu Lisesi Erkek Voleybol Takımı ve Erkek Basketbol Takımı, İskenderun birinciliklerini, Okul Öğrencisi Eren Demir ise Kick Boks Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi sebebiyle okul bahçesinde gerçekleştirilen karne töreninde, başarı elde eden okul takımlarına kupaları da verildi.

İkinci Dönem Daha Başarılı Olacağınıza İnanıyorum

Sınıflarında karnelerini alan öğrenciler daha sonra okul bahçesinde toplandı. Yarı Yıl Tatili öncesinde tüm öğrencilerine iyi tatiller dileyen Okul Müdürü Yaşar Düzen; “Bir yarıyılı burada bitirmiş bulunuyoruz. Burada karne notlarınız, bu dönem içerisinde aldıklarınızı yansıtıyor. Bunları daha iyi hale getirmeniz yine sizin elinizde. İkinci dönem daha başarılı olacağınıza inanıyorum. Hepinize iyi tatiller” diye konuştu.

Bu yıl ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez, tüm öğrencilere, kaynak test kitapları dağıtıldı. Karneler ile birlikte dağıtılan kaynak test kitaplarının çok önemli olduğunu söyleyen Okul Müdürü Düzen; “Sizlere verdiğimiz, bakanlığımız tarafından gönderilen tatil kitapları üniversite sınavlarındaki soru kalıplarının neredeyse aynısı, onun için bu tatil kitapları oldukça önemli. Bakanlığımız ilk defa böyle bir uygulama yaptı, bundan sonraki süreçte de devam edecek. Bu kitapları atmayın, saklayın. Üniversiteye hazırlıkta yine bu kitaplar size rehber olacak” dedi.

Konuşmanın ardından, Kick Boks Türkiye Şampiyonu olan Okul Öğrencisi Eren Demir’e madalya verildi. İskenderun Lisesi Erkek Voleybol Takımı ve Erkek Basketbol Takımı kaptanlarına da kupaları takdim edildi.

Okul Müdürü Düzen, tüm öğrencilerine iyi tatiller dilerken, Türkiye Kick Boks Şampiyonu Eren Demir ile basketbol ve voleybol takımlarını da tebrik etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here