Jorj Basus; “1 Mayıs Bir Mücadelenin Simgeleşmiş Tarihsel Adıdır”

0
137

bir mayıs6CHP İskenderun İlçe Başkanı Jorj Basus; “1 Mayıs Bir Mücadelenin Simgeleşmiş Tarihsel Adıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Jorj Basus, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

1 Mayıs’ın, bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adı olduğunu vurgulayan Basus; “Bu tarih emekçilerin alın teri ve kanları ile yazılmıştır. Emeğin evrensel değerlerine ulaşmak için mücadele, her zaman daha iyiyi aramanın yolu olacaktır. Krizlerin bedeli işçilere ödetilmek istenmektedir. Bu durum yeni mücadelelerin habercisidir. Hükümetin de desteğiyle taşeronlaşmanın son hızla arttığı ülkemizde, güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın önü açılmak istenmektedir. Ülkemizde iş kazaları işçi cinayetleri halini almıştır. İş kazalarındaki ölümler, trafik kazalarındaki ölüm sayısı ile yarışır olmuştur. Bir gerçeği çok iyi biliyoruz “Gün gelir gün gelir zorbalar kalmaz gider” ve birleşmiş bir halkı hiçbir güç yenemez.

Bu duygu ve düşüncelerle siyasi görüş fark etmeksizin, vizyonunu ülke için daha iyi ne yapabilirim üzerine kuran, emeğe ve emekçiye saygı duyan herkesin 1 Mayıs Birlik ve Dayanışma gününü kutlarım” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here