İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet Bakanı Ergin ile Görüştü

0
94

itso-bakan erginİskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın da katılımı ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Ankara’da görüştü.

 Ziyarette İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meclis Başkanı Servet Ugutmen, Yönetim Kurulu Başkanvekilleri Mahir Taner ve Çağrı Belibağlı, Muhasip Üye Özcan Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Gassan Kuran, Muhsin Yeter, Necat Özkaya ve Okan Belli hazır bulundular.

İskenderun’un sorunlarını ve çözüm önerilerini sundukları raporda; otobandan Sanayi Sitesine girişin olmaması ve İTSO üyesi ihracatçıların Lübnan’da yaşadıkları problemleri Bakana ileten İTSO yönetimi, aynı zamanda balıkçı barınağının bir bölümünün yat limanına dönüştürülmesinin gerektiğini belirttiler. İTSO yönetimi, bölgemizin bacasız organize sanayi bölgesine ihtiyaç duyduğuna ve küçük sanayi sitesinin daha geniş bir alana konuşlandırılması gerektiğine değindi. Hatay’ın markalaşma sürecinde İskenderun Güvercini’nin ön plana çıkarılması gerektiği de görüşülen konular arasındaydı.

 Kısa, uzun ve orta vadeli projelerinden bahseden İTSO Yönetimi, karayollarına ait arazinin odamıza 3+2 süreyle tahsisiyle şehrimize hem sosyal hem de ekonomik olarak fayda sağlayacak bir projeleri olduğunun altını çizdiler.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de bu konuların takipçisi olacağını ve gerekenlerin yapılacağını belirtti.

Bakan Ergin ile yapılan görüşmenin ardından; Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk ve Adem Yeşildal’ı da ziyaret eden İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri İTSO’nun gelecekteki plan ve projeleri hakkında vekilleri bilgilendirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here