İSTE’nin ‘Stratejik Planı’ Hazırlanıyor

0
89

iste-stratejik plan1Bir süre önce başlatılan ve hummalı bir biçimde devam eden stratejik plan çalışmalarını gözden geçirmek için bir araya gelen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) birimlerinin yöneticileri, Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli’nin başkanlığında toplandı.

İSTE’nin tüm akademik ve idari birimlerinin yöneticileri bir araya gelerek, kendi birimleri için hazırlamış oldukları sunumlar yaptı. Etkileşimli olarak yapılan çalışma toplantısında, İSTE’nin geleceği için çok önemli olan stratejik planın en iyi şekilde hazırlanması gerektiğinin altı çizildi.

Toplantının tamamına katılan ve yönlendiren İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, toplantıda yaptığı konuşmada; “Üniversiteler, gelecekteki hedeflerini sağlıklı olarak ortaya koyabilmek ve bu hedeflere nasıl ulaşacaklarını belirleyebilmek için, öncelikle mevcut durumlarının fotoğrafını çekmek zorundadır.

iste-stratejik plan2

İşte bu yüzden aylardan beri çalışıyoruz! ‘Teknoversite’ adını verdiğimiz Sanayi 4.0’a da eklemlenen manifestomuzun altını daha iyi doldurmak için stratejik planımızı çok iyi hazırlamamız ve bu stratejik planı yıllar boyu bir kılavuz olarak kullanmamız gerekiyor.

Hepimizin bu kılavuza katkı koyması lazım! Bu hepimizin inandığı, savunduğu ve arkasında durduğu bir plan ve kılavuz olmalı! Güçlü yanlarımızı, zayıf yanlarımızı çok iyi belirlemeliyiz. Fırsatları iyi değerlendirmeliyiz, olumsuz etkileri bertaraf edecek tedbirleri almalıyız. Vizyonumuzu ve misyonumuzu çok iyi ortaya koymalıyız. Bugünkü çalışmadan sonra yapacağımız revizyonlarla bizi ileriye götürecek çok iyi bir stratejik plan hazırlayabileceğimize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here