İSTE Öğrencileri Huzurevini Ziyaret Etti

0
103

iste-huzurevi1İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Teknoversite vizyonunu insan ile harmanlayan İSTE’nin Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, Huzurevi sakinleri ile sohbet etti. İSTE’li öğrenciler, Huzurevi sakinlerinin hayat hikâyelerini ve yaşam tecrübelerini dinleyerek, sağlıklı ve huzurlu bir toplum için dayanışma ve büyüklere saygılı olmanın önemini kavradılar. Sohbet sonrası İSTE’li öğrencilerden oluşan gönüllü tiyatro ve müzik grubunun çeşitli aktiviteleri ile Huzurevi sakinleri neşeli ve keyifli saatler geçirdi.

iste-huzurevi2

İSTE olarak, Huzurevi sakinlerinin de her zaman yanında olacaklarını ifade eden ve ilgili etkinliklerin de, tıpkı “Engelliler”, “Down Sendromlular” ve “Sevgi Evleri” ekseninde olduğu gibi durmaksızın devam edeceğini belirten İskenderun Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz; “Huzurevi sakinlerini ziyaret amacımız, kendilerini değerli hissetmelerini sağlayarak, onlarla vakit geçirerek toplumun kendilerini yalnız bırakmadığını göstermektir, ayrıca onların değerli nasihatlerini almaktır” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here