İskenderunlu Yelkenciler, Bodrum’dan da Dereceyle Döndüler

0
87

Bodrum’da 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Uluslararası Optimist Yelken Yarışlarına” optimist milli takım kadrosunda yer alan İskenderun Yelken Kulübü sporcularından Firdevs Yeğin ile İrem Sütlü de katıldılar, milli formayı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiler.

Firdevs Yeğin junior genel klasmanında 3’cü, junior kızlar klasmanında 1’ci, İrem Sütlü ise büyük kızlar klasmanında üçüncü ile aynı puanı paylaşarak 4’cü oldu.

11 ülke 47 kulüpten 259 sporcunun katıldığı yarışlar sonrası bir değerlendirme yapan Yelken Antrenörü Gökhan Durkal; “Milli takımda yer alan sporcularımızın bu denli başarılı olması bizleri gururlandırmıştır. İnanıyorum ki daha büyük şampiyonalarda ay-yıldızlı bayrağımızı en üst seviyeye çıkarmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Gerek yurt içi gerekse de uluslararası yarışlar, sporcularımızın kendilerini geliştirme, deneyimlerine deneyim katma fırsatlarıdır. Beraberinde madalya kazandığımızda İskenderun’u, Hatay’ı ve Türkiye’mizi her platforma başarıyla temsil etmiş oluyoruz. Bu da bizleriyle gururlandırıyor. Bodrum’da ter döken, emek veren tüm sporcu kardeşlerimi kutluyor, onlarla birlikte sevgili ailelerine de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here