“İskenderun ile Ankara Arasında Köprü Vazifesi Göreceğim”

0
90

abdulkerim güven1Milletvekili Aday Adayı Abdulkerim Güven İTSO’yu Ziyaret Etti

Ak Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Avukat Abdulkerim Güven İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Seçim çalışmaları kapsamında İTSO’yu ziyaret eden Güven; “İskenderun’un önemli bir kurumu olan sanayici ve iş adamlarımızın toplandığı en büyük sanayi ve ticaret odası olan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek hem istişarede bulunmak, hem bölgemizin sorunları ve çözüm yollarına yönelik fikir alış verişinden bulunmak için buradayız.  Bildiğiniz gibi milletvekilinin yasama ve denetim görevleri vardır. İskenderun’a baktığımızda gerek limanıyla gerek demiryollarıyla gerek jeopolitik durumuyla Türkiye’nin en önemli ve en riskli bölgesi. Ayrıca çok dinamik bir yapıya sahip. Bu gibi yerlerdeki en büyük sıkıntı bu dinamik hayatı parlamentonun yakalaması biraz zordur. İşte bu noktada milletvekillerine büyük görevler düşmektedir.

İskenderun’da istihdama yönelik sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını biliyoruz.  Hem işçi hem de işveren açısından önlerindeki bürokratik engelleri kaldırmayı, istihdama ve bölgemizin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bizler yıllardır bu teşkilatın içerisinde görev yaptık ve inşallah kısmet olur da milletvekili seçilmem durumunda İskenderun ile Ankara arasında köprü vazifesi göreceğim ve bölgemizin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi için sivil toplum kuruluş temsilcileriyle, kanaat önderleriyle, birlikte el ele vererek, dünyanın hoşgörü kenti olan bu güzide şehre sahip çıkma noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

abdulkerim güven2

“Uyum içerisinde çalışabiliriz”

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, Milletvekili aday adayı Güven’e başarılar dileyerek; “Eğer böyle bir tercih olması ve milletvekili seçilmeniz durumunda tanıdığımız bir kişi olarak sizlerle birlikte uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyoruz. Bu bölgenin sorunlarının çözülmesinde projelerin hayata geçirilmesi noktasında birlikte hareket edebiliriz. İTSO olarak her partiye eşit mesafedeyiz. Önemli olan şehrimizin ekonomik yönden gelişmesi, projelerin hayata geçirilmesidir, bunu da hep birlikte yapabiliriz” dedi.

Bölgenin sorunlarını iyi bilen ve uzun yıllar siyaset yapan milletvekili aday adayı Güven’in seçilmesi durumunda önemli hizmetler vereceğine yürekten inandıklarının altını çizen İTSO Başkanı Yılmaz; “Herkese aynı mesafede durmak çok önemli. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde çözüm üretmek çok önemli. Bu bölgenin sorunlarının Ankara’ya iletilmesi, sorunların kısa sürede çözülmesi ile bölgemiz hızla daha da gelişecektir. Çıkmış olduğunuz bu yolda sizlere başarılar diliyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here