“İskenderun Halkı Her şeyin En İyisine Layık”

0
575

lütfü savaş-inceleme1HBB Başkanı Lütfü Savaş’tan İskenderunlulara İki Müjde

Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş İskenderunlulara iki müjdeli haber verdi. Hatay Büyük Şehir Belediyesi tarafından 120 gün önce Primemall ve İskenderun Teknik Üniversitesi kavşağında başlatılan köprülü kavşak projesinin devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş kavşağın on güne kadar tamamen hizmete açılacağını belirtti.

İskenderun’a İkinci ve Üçüncü Dev Proje Çok Yakında

Başkan Savaş yaptığı açıklamada İskenderunlulara iki müjdeli haber daha verdi. Savaş Pac Meydanında da köprülü kavşak projesinin yapılacağını ve yine İskenderun’a 50 milyon TL bütçeli bir yaşam merkezi projesinin kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti.

lütfü savaş-inceleme2

Başkan Savaş; “Bu proje yaklaşık 120 gün önce başladı ve on gün önce battı çıktı bölümünü hizmete açtık on güne kadarda tamamı ile hizmete açacağız. Bu bölge trafik açısından ciddi sıkıntılı bir bölge idi ve İskenderun halkının bu sıkıntısını çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 130 günde bir kilometrelik alandaki bu hizmetleri bitirmiş olacağız. Tabi ki bu güzergâh da ikinci büyük kavşağımız Pac Meydanı, burayı da Haziran ayı içerisinde çalışmalarına başlayıp 4 ay içerisinde bitirip İskenderun’un büyük problemi olan bu iki kavşak sorununu çözmüş olacağız.

lütfü savaş-inceleme3

İskenderun’a bu iki dev projenin ardından birde müjde vermek istiyorum sadece spor kompleksinin 50 Milyon TL bütçeyle yapacağımız bu kompleks içerisinde spor ile birlikte sosyal hayatın gıda ihtiyacının karşılanacağı insanlarımızın sabah gidip akşam çıkabilecekleri ve her türlü imkanı bulabilecekleri bir kompleks projesini hayata geçiriyoruz. Bir sürprizim daha var. İskenderun halkına bunu daha sonra açıklayacağım. İskenderun halkı yer şeyin en iyisine layık ve halkımıza en iyi hizmetleri vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here