İnce; “Herkes Hükümetten Korkar Oldu!”

0
67

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Patriot Hava Savunma Sisteminin olası bir savaş ihtimalini akıllara getirdiğini söyledi. Ak Parti’nin göreve geldiği günden bugüne kadar bir korku imparatorluğu kurduğunu da belirten İnce; “Herkes artık hükümetten korkar oldu” şeklinde konuştu.

Bazı inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere İskenderun’a gelen CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce Erzin’de parti teşkilatıyla bir araya geldi ve gündemdeki konuları değerlendirdi. Konuşmasında Hatay’ın en önemli problemi olan Suriye konusuna da değinen, Türkiye ile Suriye arasında çeşitli anlaşmalar olduğunu belirten İnce; “Suriye ile 1980–2002 yılları arasında 13 antlaşma yaptık. 2002’den 2013’e kadar da 49 antlaşma yaptık. Bunların içinde stratejik işbirliği anlaşmaları var, gizli anlaşmalar var. 3-4 katı anlaşma yapmamıza rağmen ne oldu da savaşın eşiğine geldik. Hatay’da iş yok, aş yok ama hayırlı olsun, artık Patriotlarınız var! İsrail’i korumak için, parası da bizden çıkıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En Kumarcı Partisi AKP’dir.

Açıklamalarında Hükümete ve Başbakan Erdoğan’a eleştirilerde bulunan İnce; “Egemen güçler ‘Bak Tayyip efendi, biz Libya’nın, Suriye’nin, Irak’ın, İran’ın işini bitireceğiz. Sen de bize yardımcı olacaksın’ dediler, bizimki de ‘baş üstüne. Karşılığında ne alacağım’ dedi. Bizimkine dediler ki ‘Sana da Atatürk’ün cumhuriyetini yıktıracağız.’ Bizimki dedi ki ‘Süper!’ Pazarlık budur. Pazarlık, deliğe süpürülmeme, beysbol sopası korkusudur. Bu millet 2002’de ‘bunlar Müslüman çalmaz’ dedi, oy verdi. Bakın içki haram, içen sarhoş olur. Yetim hakkı yemek haram mı? Haram ama yetim hakkı yiyen sarhoş olmaz. İşte yetim hakkı yiyenler, rakı içenler gibi sarhoş olsaydı, AKP’liler ayakta duramazdı. Hepsi sarhoş olurdu.

AKP milletvekillerine sesleniyoruz; Türkiye Cumhuriyeti’nin gelirinin 4-5’te biri nereden geliyor, biliyor musunuz? Şans oyunları, içki ve sigaradan… İçki haramsa, içkiden gelen gelir de haramdır. Maaşlarının beşte birini fakir fukaraya dağıtmaları lazım! Haram o para. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kumarcı partisi AKP’dir. AKP döneminde kumar 4 katına çıktı. Ayrıca en büyük içkici de AKP’dir. 2010’de af çıktı, İngiliz viski şirketlerinin 500 milyon dolarlık borcunu silmek için. Fakirler inim-inim inlerken, İngilizlere kıyak yaptılar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kamuya ait birçok fabrika ve iş yerlerinin hükümet tarafından satıldığını da iddia eden CHP Grup Başkanvekili İnce; “Özelleştirdikleri yetmiyor, bir de vergi üstüne vergi koyuyorlar. Ak Parti, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90 yılda elde ettiği birikimi 10 yıl içerisinde sattı. Her şeyden vergi alıyorlar. Korkumuz şudur ki, yakında soluduğumuz havadan da vergi alacaklar. Bu halkı nefessiz bırakacaklar” diye konuştu. İnce, Ak Parti göreve geldiği günden bugüne kadar bir korku imparatorluğu kurduğunu, herkesin artık hükümetten korkar olduğunu da sözlerine ekledi.

Muharrem İnce’den İGC’ye Ziyaret

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP Hatay İl Yönetimi ve CHP İskenderun Yönetimi, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’ni ziyaret etti. Programının yoğunluğu nedeniyle İGC’ye kısa bir ziyaret gerçekleştiren İnce, burada İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şehmus Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. CHP’li Muharrem İnce, Başkan Şehmus Aslan’ın şahsında tüm İskenderun basınına başarılar diledi. İGC Başkanı Şehmus Aslan da gerçekleşen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Anadolu Basını’nın da önemli bir işlevi olduğuna işaret etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here