İKEM’de 2. Bilim-Sanat Festivaline Yoğun İlgi

0
71

ikem-bilim şenliği1Özel İkem Koleji’nde iki gün süren ikinci Bilim ve Sanat Festivalinde kurulan stantlarda gösterime sunulan deneyler, eserler ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Kolejin koridorları Bilim ve Sanat stantlarıyla donatılarak ziyaretçi akınına uğradı. Bilim ve Sanat Festivali büyük bir coşkuyla başladı ve aynı ilgiyle iki gün devam etti.

İkem’li öğrencilerin sene boyunca hazırladıkları projelerin “Daha Çok Su” temasıyla bir araya getirildiği festivalde, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde hazırlanan çalışmalarda sadece proje sunumları değil aynı zamanda bilimsel gösteriler de yer aldı.

Bu yılki Festivale, ilk gününde Namık Kemal, Mithat Paşa, Şükrü Kanatlı ilkokul ve ortaokulları ile Makzume Anadolu Lisesi öğrencileri katılım göstererek bilim ve sanat stantlarına yoğun ilgi gösterdi. Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesi’nden Prof. Dr. Atike Nazik, kolej öğrencilerine okulun konferans salonunda ‘Zaman içinde yaşamın anahtarı fosiller’ konusunda sunum yaptı.

ikem-bilim şenliği2

İkem Koleji Kurucu Genel Müdürü Levent Hakkı Yılmaz, Bilim-sanat etkinlikleri kapsamında öğrencilerine merakları, ilgileri ve hayallerini sergileme fırsatı verdiklerini ifade ederek; “Aynı zamanda düşünce ve duygu dünyalarını dışarı yansıtma, proje ve etkinlik olarak toplumla paylaşma bir hayal dünyası oluşturmaktadır. Ünlü bilim adamı Einstein ‘hayal bilimden daha önemlidir, çünkü bilim sınırlıdır’ diyor. Sınırları aşan düşünceleri projelendirmek hayatın gerçekliğine indirgemek ve bütün bunları şenlik haline dönüştürerek tüm öğrencilerin ilgilerini, meraklarını, zekâ ürünlerini ortaya çıkartmak için ortam oluşturmak amacıyla bu festivali düzenlemiş bulunuyoruz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here