İGC Yönetimi Basın Bayramında Ata’sının Huzurundaydı

0
69

Cıncık; “En Kısa Zamanda Gerçek Anlamda Bayramlar Kutlamayı Temenni Ediyoruz”

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, cemiyet üyesi basın mensupları ile birlikte basında sansürün kaldırılışının 110. yıl dönümü, Gazetecilik ve Basın Bayramı münasebetiyle Ata’nın manevi huzuruna çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından tören, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile devam etti. Törende kısa bir konuşma yapan İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, basında sansür yok demenin, günümüz şartlarında mümkün olmadığına dikkat çekerek; “80’li yıllardan günümüze, gelişen dünyanın önemli değişimlerine tanık olduk. Mesleki anlamda da bu değişimlere ayak uydurmak için çaba sarf ediyoruz. Mamafih, özellikle yerel gazetelerin içinde bulunduğu zor şartlar, pek çok meslektaşımızın mesleğini bırakmasına neden oldu. Kalanlar da son demlerini yaşıyor. Ülkemizde 24 Haziran’dan sonra Başkanlık sistemine geçiş oldu. Yeni sistemde Basın İlan Kurumları kapatılıyor.

Önümüzdeki süreçte basın kuruluşlarının hangi birime bağlanacağı da belirsizliğini koruyor. Bir gün sonrasında ne olacağını göremiyor, hayatımızı günübirlik idame ettiriyoruz. Ülkemizde 4. Kuvvet olarak tanımlanan medyanın ne yazık ki bir Oda’sı bile yok. Yeni sistemde yerel basının sorunlarının en asgariye indirilmesi için etkin çalışmalar yapılması gerekiyor. Böyle devam ederse, bizler mesleğin son temsilcileri olarak tarihin sarı yapraklarındaki yerimizi alacağız. En kısa zamanda gerçek anlamda Bayramlar kutlamamız temennisi ile 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, mesleğini hakkı ile icra eden meslektaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here