İDM Laundry Farklı Konseptiyle Sektöre İddialı Giriş Yaptı

0
171

İDM Kuru Temizleme, ütü ve temizlemenin yanı sıra terzi ve tadilat işlemleriyle sektöre farklı ve iddialı bir giriş yaptı.

Karaağaç Konarlı Mahallesi Doğu Akdeniz Sitesinde hizmete giren İDM Laundry, iki girişimci kadının fark yaratan tarzları ile bölgede eksik olan bir ihtiyacı karşılamaya yönelik hayata geçti.

İDM Laundry İşletmecileri İdem ve Seçil Özdemir, gelin-görümce olarak bir iş kurduklarını ve bu yönüyle tarihi bir değişlik yaptıklarını ifade ettiler.

Sıradan bir kuru temizlemeden farklı olduklarını söyleyen Seçil Özdemir; “Biz aslında tarihi bir değişiklik yaptık aslında, gelin görümce burada çalışma alanı yarattık. Biz aslında iki kız kardeş olarak başladık, böyle bir eksikliği gidermeye çalıştık. Bu bölgede özellikle en büyük farklılık bu tür hizmeti veren hiçbir yerin olmaması, bu yönde bölgenin en büyük eksikliğini gidermeye çalıştık. Çalışan kesimin çok yüksek olduğu bir alan olduğu için bu bölgede farklılık yaratmak, ihtiyacı gidermek istedik. İşimizin en önemli farklarından bir tanesi terzi ve tadilatın olması, normal kuru temizlemeden bizi ayıran en büyük farkımız bu” diye konuştu.

Kişiye özel hizmet verdiklerini kaydeden Özdemir, herkesin eşyasının tek temizlendiğine vurgu yaparak; “Özellikle kişiye özel hizmet veriyoruz. Pandemi sürecinde biliyorsunuz çok fazla riskler ortada, kimse kimsenin eşyası ile hizmet almak istemiyor. Biz kişiye özel hizmet veriyoruz, bu da bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizden biri daha.

Bu işyerimizde tamamı ile temizleme alanında, perde, yorgan, yastık, koltuk kılıfı bu tür hizmetlerimizde mevcut. Pas, boya giderme hizmetimiz mevcut. İskenderun merkezden bizi ayıran en büyük faktör tabii ki trafik şu anda… Çarşı trafiğine girmek çok zor, bu bölgede yaşayan kesim o trafiğe girmek o hengamede eşyasını vermek istemiyor. En büyük farkımız park yerimizin olması. İnsanlar çocuklarını okula, eve bırakırken, işe giderken veya işten dönüşte çok rahatlıkla gelip eşyalarını bırakıp, güzel temiz bir hizmet alıp tekrar çok rahatlıkla eşyalarını teslim alabiliyorlar.

Konsept açısından da farklılık yaratmak istedik. Bekleme alanımız var, temizliğe çok önem veriyoruz. Dışarıdan gören insan buranın profesyonel hizmet olarak öne geçtiğini görüyor. Dışarıdan bakıldığında bile farklılık yaratıyoruz. Şu an yurt dışında bu tür konseptler mevcut. Yurtdışındaki konseptleri örnek alarak burayı kurmaya çalıştık. Hiçbir kuru temizlemede bir vitrin yoktur mesela.

Dışarıdan insanları çekmeye çalıştık, cazibesini arttırmaya çalıştık işyerinin. O yüzden de farklılık yarattığımızı düşünüyoruz bu bölgede. Şu an çok yeniyiz. En iyi reklam müşteri memnuniyetidir. Çok şükür gelen müşterilerimiz tekrar geliyorlar memnun kalıyorlar ki geliyorlar yavaş yavaş müşteri sayımız da artıyor” şeklinde konuştu.

Acil işi olan müşterilere özel ‘ekspres’ hizmeti verdiklerini belirten İdem Özdemir de; “Ekspresi herkes için geçerli olarak düşündük. Günlük olarak isteyenler için, express ütü, ekspres tadilat olarak düşündük. Sabah getirip öğlen alıyor, öğlen getirip akşam alıyor. Kimsenin hakkını yemeden, kimsenin sırasını vermeden, ekstra ücret uygulayarak müşterilerimizi bekletmeden eşyaların teslim ediyoruz. Tamamen ihtiyaca yönelik tercih edilen bir uygulama oldu” diye konuştu. (Hhaber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here