HDP’li Aday Kimyon, İTSO’yu Ziyaret Etti

0
98

ercüment kimyon3Halkların Demokrasi Partisi (HDP) İskenderun Belediye Başkan adayı Ercüment Kimyon, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. İskenderun’da değişik partilerde ilçe başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan Ercüment Kimyon 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı olabilmek için HDP’den aday olduğunu belirtti.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın şehrin en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu ve şehrin lokomotifi olduğunu belirten Kimyon, İskenderun için projelerini anlattı.

İskenderun’un gerek imar, gerek altyapı gerekse yeşil alanlarının çoğaltılması için çaba sarf edeceklerini belirten Kimyon; “Yerel siyaseti nasıl şekillendiririz diye çaba sarf ediyoruz. 20 yıldır kent için konuşuyoruz, bundan sonra yerel yönetime talip olmak için konuşmaya karar verdik ve İskenderun Belediye Başkanlığına talip olduk. Halka dayalı tabana dayalı bir siyaset anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Oda olarak İskenderun’un gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Şehrimiz sanayi ve ticaret şehri bu bakımdan sürekli gelişiyor ve büyüyor. Bizler oda yönetimi olarak her partiye eşit mesafedeyiz. Demokratik ülkelerde her görüşe saygı gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz ve bizlerde tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Bu bağlamda sizler bu şehrin önemli değerlerinden birisiniz. Projeleriniz İskenderun’a gerçekten yön veriyor. Çıkmış olduğunuz bu yolda size ve ekibinize başarılar diliyoruz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here