HBB’nin MİPİM 2017 Standına Ulusal Basından Yoğun İlgi

0
121

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, dünyanın 90 ülkesinden büyük yatırımcıları bir araya getiren, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2017’de, Hatay’a yeni bir vizyon kazandıracak projeleri ulusal basına tanıttı.

Her yıl geleneksel hale gelen ve yaklaşık 23 bin kişinin ziyaret ettiği MIPIM 2017’de tarihi ve kültürel değerleriyle bir dünya şehri olduğunu kanıtlayan Hatay’a yakışır projelerin tanıtıldığı standı Haber Türk Gazetesi’nden Erdem Aktürk, Türkiye Gazetesi’nden Önder Çelik, Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz ve Hürriyet Gazetesi’nden Vahap Munyar ziyaret etti.

‘Teleferik Alt İstasyonu ve Arkeopark’, ‘Dörtyol Yaşam Merkezi’, ‘Hilton Müze Otel’, ‘Antakya Haraparası Kent Merkezi Tasarım’ projelerinin tanıtımı için MIPIM 2017’ye katılım sağlayan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a Rusya’nın St. Petersburg şehrinin tanıtımı yapıldı. Ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile bir araya gelen Başkan Savaş, ülke sorunları ve ekonomik yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yüzlerce yıl farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak farklılıklarını zenginliğe çeviren Hatay’ın dev projeleri 17 Mart Cuma gününe kadar yatırımcılarını bekliyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş dünyanın en büyük Gayrimenkul Yatırım ve Emlak Fuarı olarak kabul edilen MIPIM’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Uluslararası Tasarım Parkı Yarışması ödül törenine katıldı.

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2017’de gerçekleştirilen ödül törenine Başkan Savaş’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ticaret Odası Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanları ve çok sayıda ziyaretçi katılım gösterdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin MIPIM’de sergilenen projelerinin maketlerini inceleyerek Başkan Uğur’dan Büyükşehir çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Savaş, projelerin Balıkesir’e ve Türkiye’ye değer katacağını dile getirerek teşekkür etti.

Fuarın ikinci gününde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin stantlarını ziyaret eden Başkan Savaş, sergilenen projelerini de yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ayrıca fuardaki stand ziyaretlerinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ticaret Odası Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanları ve ziyaretçiler ile bir araya gelen Başkan Savaş, Türk Bayrağı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here