HBB’den Aba Güreşi Teşvik Turnuvası

0
156

spor-güreş1Hatay Büyükşehir Belediyesi Aba Güreşi Takımı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde Aba Güreşi Teşvik Turnuvası düzenliyor.

Turnuva, Hatay’a Katkı Sağlayacak

Kültürümüzün önemli bir parçası olan Aba Güreşi minik, yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenecek turnuva ile Hatay’ın yerel zenginliklerinin ortaya çıkarılması, korunması, yaşatılması, soyut ve somut kültürün tanıtılması amaçlanıyor.

İlimizi ve Ülkemizi Temsil Edecek Sporcular Yetiştirilecek

Bu turnuvada Aba Güreşi’nin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi ile önümüzdeki yıllarda ilimizi ve ülkemizi temsil etme noktasında önemli mesafeler kat edilmesi hedefleniyor. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, spora, sporcuya verdiği değerle güreşçilerimizin yetişmesinde ve gelişmesine katkı sağlıyor. Minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde Hatay Büyükşehir Belediyespor takım içi Aba Güreşi Teşvik Turnuvası kapsamında, 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü 08.00-09.00 saatleri arasında tartı yapılacak, ardından saat 10.00’da Türkiye’nin en büyük 2. spor tesisi olma özelliğine sahip HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde müsabakalar başlayacak.

Başarılı Güreşçilere Madalya ve Çeşitli Hediyeler Verilecek

Turnuvaya katılacak sporcuların 2016 yılı vizeli lisans sahibi sporcular olmaları, minik ve yıldızlarda 2001 yılı dahil olmak üzere 2001 yılı sonrasında doğmuş olmaları; gençlerde ise 1997 ile 2000 yıllarında doğmuş olmaları gerektiği kaydedildi. Gerçekleşecek müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli hediyeler verileceği ifade edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here