HATSU Heyeti, Erzin’deki Dev Projeyi Yerinde İnceledi

0
127

hatsu-erzin1Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, hızla ilerleyen Erzin İçme Suyu İnşaatı Proje çalışmalarını yerinde inceledi ve sahadaki ekiplerden detaylı bilgiler aldı.

HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU Daire Başkanları, dağlık kesimlerde ve Bahçelievler Mahallesi’nde kapsamlı bir şekilde yürütülen çalışmaların denetimlerini bizzat yerinde gerçekleştirerek çalışmaların sürecine yönelik bilgiler alıp çalışanlara kolaylıklar diledi.

Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmaları zor arazi ve hava şartlarına rağmen denetleyen Genel Müdür Çaparali, “Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle yapılan bu çalışmalar sayesinde Erzinlilerin temiz, sağlıklı, güçlü ve sürekli bir içme suyuna kavuşacağını müjdeledi.

hatsu-erzin2

Erzinlilerle de bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Genel Müdür Çaparali, dev projenin çalışmalarını inceledikten sonra Erzin HATSU İlçe Hizmet Binası’nda denetlemelerde bulundu ve işlem yapan vatandaşlarla sohbet etti.

Çalışmalar sayesinde 7 bin 200 adet abone bağlantısının yapılacağını bildiren İdare, şimdiye kadar döşenen tüm hatlarda basınç uygulama testinin yapıldığını kaydetti.

Maliyeti 19 milyon 740 bin TL olan proje kapsamında yürütülen çalışmada 17 km isale hattı, 3 km de şebeke döşenirken, basınca dayanıklı ve sağlıklı boruların döşendiği projenin tamamında 245 km içme suyu borusu çekilecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here