HATSU, Dörtyol ve Erzin’de Seferber Oldu

0
95

yaralar sarılıyor1Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Dörtyol ilçesinde aşırı yağışlar ile sel ve heyelan oluşan bölgede ekiplerin hummalı çalışmalar gerçekleştirdiğini duyurdu.

Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu, Altınçağ, Yeşilköy mahallelerinde ile Erzin ilçesine bağlı Kuyuluk, Mahmutlu mahallelerinde yaşanan sel ve heyelan felaketinde zarar gören yerlere anında müdahale edildiğini belirten HATSU Genel Müdürlüğü, selden sonra sular altında kalan ev, fabrika ve okulların vidanjör ile motopomp yardımıyla suyun tahliye edildiğini açıkladı.

yaralar sarılıyor2

Bölgede yaşayan mahalle sakinlerinin mağduriyetinin hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla 2. Bölge içme suyu ve Kanalizasyon Bakım Onarım ekiplerinin gece başlattığı koordineli çalışma ile önemli derecede sorunların giderildiğini ifade eden HATSU, afetten dolayı mahallelerin genelindeki hatlarında oluşan arızalara bakım onarım yapılması ile kesintisiz hizmet verildiğini bildirdi.

Dörtyollu vatandaşlarımız için seferber olan 20 personel ve 5 kepçe yardımı ile yapılan ıslah çalışmaları sayesinde daha fazla su baskını oluşmasının engellendiğini vurgulayan İdare, yaraları sarmak için HATSU olarak bütün imkânların seferber edildiğine dikkat çekti.

yaralar sarılıyor3

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here