Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu’ndan Sarı Zeybekler’e Ziyaret

0
132

Daşçıoğlu; “Güçler Birleştikçe Etkisi Daha da Büyük Olacaktır”

Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu ve kurul üyeleri, Genel Merkezi İskenderun’da açılan Sarı Zeybekler Derneği’ne hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vererek; “Sarı Zeybekler kurulduğu günden bu yana birçok etkili ve başarılı etkinliklere imza atmış bir dernektir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi kırmızı çizgilerimiz olan Bayrak-Atatürk-Cumhuriyet yolunda yanımızda olan her dernek, STK, kurum ve kuruluş ile birlikte hareket etmeyi şiar edindik.

Bugüne kadar 2 dünya rekoru ve 1 Akdeniz Bölge Rekoruna imza atan derneğimiz 23 Eylül 2018 Pazar günü “Çocuk İstismarına DUR” etkinliği ile bir Türkiye Rekoru kırmayı amaçlamaktadır. Herkesi bu sosyal projemize katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Misafirperverliklerinden dolayı Sarı Zeybekler’e teşekkür eden Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu da; “Federasyonumuz kurulduğu yıl olan 2014’ten bu yana toplumsal birlik ve beraberlik için çaba göstererek elliden fazla derneği bünyesine katmayı başarmıştır. Amacımız önce Hatay’ımızda bulunan dernekleri tek çatı altında toplamak ve daha sonra da Türkiye genelindeki dernekler ile görüşerek iller bazında federasyonlar kurdurmak ve asıl hedefimiz olan Konfederasyonu kurmaktır.

Gerek bireysel anlamda gerekse toplumsal anlamda birçok etkinliğe imza atmış olan federasyonumuzun gün geçtikçe istikrarlı bir şekilde büyümesi adına yaptığımız etkinliklerde siz Sarı Zeybeklerle de ortak etkinlikler yapmak bizlere onur verecektir. Güçler birleştikçe etkisi daha da büyük olacaktır düşüncesindeyiz” diye konuştu.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt kendi yazdığı Atatürk kitaplarını imzalayarak Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu’na takdim etti.

Ziyarette Hatay Çocuklara Şevkat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Saadet Gök ve dernek sekreteri Sabah Aslan’ın yanı sıra, Antakya Meydan Çarşısı Derneği Başkanı Hüseyin Delioğlu’da hazır bulundular. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here