Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Hatay’daydı!

0
266

gençlik ve spor bakanı1“Yatırımlarımız Türkiye’nin Dört Bir Yanında Devam Ediyor”

Bir dizi inceleme yapmak üzere geçtiğimiz hafta sonu Hatay’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

Ziyaretlere Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Ölmez, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, il müftüsü ile il müdürleri eşlik etti.

İlk olarak Kırıkhan’da metfun olan Bayezıd-i Bestami Hz.’nin makamını ziyaret eden Bakan Kılıç, daha sonra Kırıkhan Belediyesi’ni ziyaret etti.

gençlik ve spor bakanı2

Bakan Kılıç burada yaptığı konuşmada, Kırıkhan Belediyesi’nin öğrenci yurdu yapılmak üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) tahsis edilen 10 dönümlük arazinin tapusunu teslim aldıklarını belirtti. Kırıkhan’da başka yatırımlarının da bulunduğunu ifaden eden Bakan Kılıç; “Mahalle tipi spor tesisleri yatırımlarımız Türkiye’nin dört bir yanında devam ediyor. Bu yatırımlarla ilgili ailelerden ve gençlerden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu anlamda bu yatırımlarımızı Türkiye’nin her tarafına daha fazla yaymak ve kullanmak konusunda çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, Kırıkhan’a bir yüzme havuzu yapımı ile ilgili belediyeye destek vereceklerini ifade ederek; “Siz yeter ki burada Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ve yurtlarımızda barınan öğrencilerimizle birlikte, sportif faaliyetler ve gençlik çalışmalarıyla ilgili katılımı artırın. Kırıkhan’da potansiyeli olan sporcu kardeşlerimizin önünü açmak için biz her ne gerekiyorsa yapmaya zaten hazırız” dedi.

gençlik ve spor bakanı3

Daha sonra Kırıkhan Stadının yanında 7 dönümlük alan üzerinde yapılması planlanan spor salonu arazisini ve futbol sahasını inceleyen Bakan Kılıç, burada yetkililerden bilgi aldı. Bakan Kılıç, spor yatırımları kapsamında Hatay’da başlatılan ve çok önemli projeler arasında yer alan bu faaliyetlerin gençlerimize ve çocuklarımıza büyük kazanımlar sağlayacağını ifade ederek genç sporcularımız için 2000 kişilik bir antrenman sahası yapılması talimatını verdi. Bakan Kılıç, Kırıkhan Şehir Stadı bitişiğinde gençlerin her türlü sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılan Kırıkhan Gençlik Merkezi’ni de ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç İncelemelerine Antakya’da Devam Etti

Kırıkhan ilçesindeki incelemelerin ardından Antakya’ya gelen Bakan Kılıç ve beraberindeki heyet, uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen Antakya Buz Pateni Salonu’nda incelemelerde bulundu. İncelemeler kapsamında Bakan Kılıç son olarak Uluslararası Cimnastik Federasyonu Kriterleri’ne uygun olarak yapımına başlanan Antakya Cimnastik Salonu’nu gezerek yetkililerden bilgi aldı. Bakan Kılıç, bu önemli tesisler tamamlandığında Hataylı gençlerin daha modern ve kaliteli spor tesislerine kavuşmuş olacağını,  spor alanında daha da üst seviyelere gelerek Hatay’ın spor şehri olma yönünde büyük bir mesafe kat edeceğini ifade etti.

gençlik ve spor bakanı4

Hatay Valisi Ercan Topaca ise, tesisler tamamlandığında Hatay’da spor adına daha güzel başarıların geleceğine inandığını belirterek bu tesislerin sadece sporcular değil her yaştaki vatandaşlarımızın da faydalanacağı önemli yatırımlar olduğunu vurguladı.

Bakan Kılıç Valiliği Ziyaret Etti

Gençlik veSpor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spor tesislerini inceledikten sonra Hatay Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından Vali Topaca tarafından Makamda ağırlanan Bakan Kılıç ilimizde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bakan Kılıç; “Sömestr tatiline giren öğrencilerimize de tatili iyi değerlendirmelerini, bol bol kitap okumalarını, eğlenceye olduğu kadar ders çalışmaya da vakit ayırmalarını, kırık notlarını telafi etmek için bu fırsatı iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Sosyal ve eğitsel gelişimlerini devam ettirecek öğrencilerimize bu iki haftalık tatilde güzel bir dinlenme temenni ediyorum” dedi.

gençlik ve spor bakanı5

Vali Topaca ise Hatay hakkında Bakan Kılıç’a bilgiler verdi. Hatay’ın ülke ekonomisine büyük katkıları olan bir şehir olduğunu belirten Vali Topaca, Hatay’ın tarım, ticaret ve kültürel alandaki potansiyelinden bahsetti. Suriyeli mültecilerin ülkemizde ilk misafir edilen kent olduğunu ifade eden Vali Topaca; “Bu anlamda şu an itibariyle 370 bin Suriyeliyi misafir ediyoruz. Bu kent onlarla ekmeğini, suyunu, yolunu paylaşıyor. Geçmişten beri var olan hoşgörüyü burada yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. Topaca, yapılan çalışmalar sayesinde Hatay’ın hızla geliştiğini de ifade etti.

Günün anısına Vali Topaca Bakan Kılıç’a, Samandağ ilçesi sınırlarında Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü bölgede yetişen kamışlardan yapılan Ney ve yöresel ürünlerin yer aldığı sandık hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here