Gençlik, ‘Ata’sının Emanetine Sahip Çıkıyor

0
179

arsuz kutlama119 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Arsuz’da Büyük Bir Heyecan ve Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 97. yıl dönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arsuz’da büyük bir katılım ve coşkuyla kutlandı. 18 Mayıs’ta düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’nün ardından, 19 Mayıs’ta da gerçekleşen bayram kutlamalarında Arsuzlular adeta birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen ‘Gençlik Yürüyüşü’nde Arsuz sokaklarını bayraklarla renklendiren gençler, Ata’nın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacakları mesajını verdi.

Dr. Füsun Sayek başlayan ve şehir merkezi boyunca devam eden yürüyüşe Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Garnizon Komutanı Deniz Albay Ahmet Özturşucu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oğuzhan Kılınç,  Arsuz İlçe Jandarma Komutanı Nadir Bilbay, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

arsuz kutlama2

Ellerinde Türk bayrakları ve kendilerine bugünü armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri ile yürüyen gençler, yürüyüşün ardından protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Ülkeyi İleriye Gençler Taşıyacak”

Yürüyüş sonrası öğrencilerle sohbet eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, tüm öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak; “Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi siz gençlere emanet etti. Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak olanlar sizlersiniz. 97 yıl önce bugün, Türkiye için bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi sonsuz minnet duyguları ile saygıyla anıyoruz” dedi.

arsuz kutlama3

Arsuz’da gerçekleşen Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 97. yıl dönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları da oldukça yoğun ilgi gördü. Arsuz protokolü, öğretmen, öğrenci ve halkın katılımıyla Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kutlamalar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oğuzhan Kılınç yaptı. Şiirlerin okunmasının ardından, protokol üyeleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen sportif turnuvaların final maçlarını izledi. Törenler, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Garnizon Komutanı Deniz Albay Ahmet Özturşucu ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarının yanı sıra bisiklet hediye etmesinin ardından, verilen kokteylle son buldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here